Forum de discuţii - întrebări / răspunsuri
|
[ Pune o întrebare ]
Categoria: Principal -> Gospodarire comunala si servicii publice -> Gospodarire comunala si servicii publice
Întrebări
| Intrebarea nr. 1751 din data: 06-09-2007 pusa de tagani rodica : · buna ziua.an ultima vreme zona fortuna a devenit un adevarat santier,sau construit o gramada de magazine si dughene ceea ce nu e neaparat rau,dar din pacate na mai ramas nici un spatiu verde,as vrea sa stiu daca an viitor exista posibilitatea sa existe si un parc cu spatiu verde cu pomi si loc de joaca pentru copii pt ca cel existent e doar o gramada de nisip angradita.va multumesc
Intrebarea nr. 1696 din data: 30-07-2007 pusa de popa aris : · cum putem scapa de cainii vagabonzi intr-un mod cat de cat civilizat,care traiesc in zona fortuna,mai exact in jurul blocului 10 de pe strada fluturilor?se poate lua masuri?sunt aproximativ vreo 7-8 caini.va rog foarte frumos sa luati masuri.
Intrebarea nr. 1674 din data: 18-07-2007 pusa de Gheorghe Sbarcea : · Am fost amendat de doua ori pe aceasi strada intr-un interval de 2 zile pentru depasirea timpului de stationare de pe tichetul de parcare.Va rog sa-mi spuneti daca este adevarat, cum se aude in oras,ca Inspectorii de la Parcari au plan de amenzi zilnice si daca da, ce cota parte le revine din aceste incasari.
Multumesc.
Intrebarea nr. 1669 din data: 17-07-2007 pusa de popescu g : · Am doua intrebari :
- am un proiect social important cu referire la protectia mediului,reciclare,foarte util cetatenilor aradului ,etc,cu costuri infinit de mici
nu vreau bani pe el dar nu vreau ca altii sa fac bani cu ideea mea
cu cine pot sa iau legatura ???
Intrebarea nr. 1639 din data: 29-06-2007 pusa de elena : · As dori sa stiu daca in jurul blocului X-32 situat pe strada Scoalei nr.5 este prevazut ceva proiect din partea primariei(spatiu verde,parc sau ceva amenajari ca si la blocul vecin X-31 de exemplu) si daca \"DA\" cand? V-a multumesc.
|
Răspunsuri
|
Intrebarea nr. 1751 din data: 06-09-2007 pusa de tagani rodica : · buna ziua.an ultima vreme zona fortuna a devenit un adevarat santier,sau construit o gramada de magazine si dughene ceea ce nu e neaparat rau,dar din pacate na mai ramas nici un spatiu verde,as vrea sa stiu daca an viitor exista posibilitatea sa existe si un parc cu spatiu verde cu pomi si loc de joaca pentru copii pt ca cel existent e doar o gramada de nisip angradita.va multumesc
|
Raspuns din data de 12-09-2007 : In cadrul obiectivului "Reabilitare Zona Fortuna" este prevazuta executia de lucrari de amenajare a zonelor verzi existente si respectiv amenajarea a doua locuri de joaca.
Centrul de Informare Cetateni
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 1696 din data: 30-07-2007 pusa de popa aris : · cum putem scapa de cainii vagabonzi intr-un mod cat de cat civilizat,care traiesc in zona fortuna,mai exact in jurul blocului 10 de pe strada fluturilor?se poate lua masuri?sunt aproximativ vreo 7-8 caini.va rog foarte frumos sa luati masuri.
|
Raspuns din data de 05-09-2007 : Urmare sesizarii dumneavoastra, va aducem la cunostinta urmatoarele:
Au fost prinsi un nr. de 4 caini , de catre personalul specializat din cadrul S.C.Gospodarirea Comunala Arad S.A.
Zona este in continuare monitorizata, iar personalul Centrului de Prindere si Adapostire al Animalelor fara stapan, va sta in continuare la dispozitie pentru a preveni incidentele neplacute.
Centrul de Informare Cetateni.
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 1674 din data: 18-07-2007 pusa de Gheorghe Sbarcea : · Am fost amendat de doua ori pe aceasi strada intr-un interval de 2 zile pentru depasirea timpului de stationare de pe tichetul de parcare.Va rog sa-mi spuneti daca este adevarat, cum se aude in oras,ca Inspectorii de la Parcari au plan de amenzi zilnice si daca da, ce cota parte le revine din aceste incasari.
Multumesc.
|
Raspuns din data de 05-09-2007 : Urmare sesizarii dumneavoastra, va comunicam urmatoarele:
Referentii cu atributii de controlori de la Serviciul Administrare Parcari nu au un plan de amenzi zilnice si tinand cont ca se lucreaza intr-o institutie publica, nu exista nici o cota-parte din incasari de care sa beneficieze acestia.
Centrul de Informare Cetateni.
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 1669 din data: 17-07-2007 pusa de popescu g : · Am doua intrebari :
- am un proiect social important cu referire la protectia mediului,reciclare,foarte util cetatenilor aradului ,etc,cu costuri infinit de mici
nu vreau bani pe el dar nu vreau ca altii sa fac bani cu ideea mea
cu cine pot sa iau legatura ???
|
Raspuns din data de 05-09-2007 : Urmare intrebarilor dumneavoastra, va comunicam urmatoarele:
Primaria Municipiului Arad este interesata in sprijinirea proiectelor care au ca scop imbunatatirea conditiilor de mediu si de locuire. In acest sens asteptam sa veniti cu o solicitare clara pentru a va putea oferi sprijinul nostru in masura posibilitatilor.
Centrul de Informare Cetateni.
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 1639 din data: 29-06-2007 pusa de elena : · As dori sa stiu daca in jurul blocului X-32 situat pe strada Scoalei nr.5 este prevazut ceva proiect din partea primariei(spatiu verde,parc sau ceva amenajari ca si la blocul vecin X-31 de exemplu) si daca \"DA\" cand? V-a multumesc.
|
Raspuns din data de 09-07-2007 : Referitor la sesizarea dumneavoastra, va comunicam urmatoarele:
In functie de fondurile disponibile pentru anul 2007, amenajarea aleilor din jurul blocului X32, vor fi cuprinse in Programul de intretinere si reparatii strazi din municipiul Arad, Lotul IV.
Centrul de Informare Cetateni.
|
Sus
|
|
|
|